Obecna kondycja UE
Choć Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednakże nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. W końcu skupiła wokoło siebie wiele bogatych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją szalenie bogatych krajów.
Naturalnie nie wszystkie są bardzo zamożne, ale w porównaniu z chociażby większości państw w Afryce, to tak czy siak UE jest wielką potęga. I choć w ostatnim czasie wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy mieć na uwadze, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż naturalnie nie można powiedzieć, iż UE to idealna organizacja. Według mnie UE to bardzo dobry pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, niż Indie bądź Chiny, więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak bardzo dużym minusem tej organizacji jest po prostu to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi – albo aspirujące do ich miana, szybciej nas gonią. To źle, bo przecież w interesie Europy jest to, aby UE ciągle była potęgą. I oczywiście tak będzie, lecz ciężko jednoznacznie powiedzieć czy na przykład problem bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los choćby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednakże ma duże problemy? Ciężko jednoznacznie powiedzieć…

Comments are closed.